Stretnutie jubilantov 16.10.2011

V nedeľu 16. októbra 2011 sa stretli v kultúrnom dome jubilanti z našej obce. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí účinkovali na tomto podujatí, ale aj organizátorom.

Pozrite sa, aká úžasná atmosféra vládla v nedeľu v lipovskom kulturáku...

 

 

Vážení jubilanti,

 

Dovoľte, aby som Vám v mene ZPOZ pri obecnom úrade v Lipovej a v mene OZ v Lipovej povedala pár viet, ktoré by najlepšie vystihli to, čo Vám dnes chcem povedať a zaželať. Tento nádherný slnečný deň je nielen pre Vás, ale aj pre nás všetkých, ktorí sme Vám dnes toto milé priateľské stretnutie s láskou pripravili, naozaj výnimočný, pretože máme možnosť sa Vám poďakovať za to, že sme tu, na tomto svete, a kvôli Vám sme sa mohli stať tým, čím sme. Budem hovoriť aj v mene Vašich detí, vnúčat, pravnúčat, v mene Vašich priateľov, rodiny, známych, ale aj spoluobčanov.

 

Ako to v živote každého človeka chodí, nie všetky dni sú tak slnečné a radostné, ako je tento. Prídu búrky, mrazy, vietor severák, aby skúšal Vašu silu. V tých poťažších dňoch je veľmi dôležité vedieť, že tu človek nie je sám. Že je tu niekto, kto Vás upokojí a utrie slzy.

 

Keď sme boli malé deti, bola to každodenná záležitosť našich mám, objať, pohladiť, pofúkať a tak často sme počúvali: „Neboj sa, však kým budeš veľký alebo veľká, rana sa ti zahojí“. A keď sme už boli veľkí, tak prišli aj rany iné. Také rany od života, aj pád na tvrdú zem sa občas pritrafil. My sme však vedeli a stále vieme, že ste tu vy naše drahé mamy, otcovia, jednoducho je tu niekto, kto má pre nás pochopenie. Aj tie najťažšie rany od života nám pomáhate prekonať, aby menej boleli.

 

No a potom ste tie rozbité kolienka ošetrovali svojim vnúčatkám, našim deťom a niektorí dokonca už pravnúčatám. Všetky tak rady trávia čas u starých rodičov. Teraz je ten správny čas, keď Vám hovoria, že Vás ľúbia viac ako svojich rodičov, a že niet lepšej pochúťky na celom svete ako je tá od babičky či starkej. A otec, potom starký či deduško vždy ako správny chlap nepriaznivému vetru nastavil svoju tvár. Bol ako skala, ktorá stojí pevne a tak ľahko sa premôcť nedá. Ale čo je dôležité, v tej skale sa ukrýva jedno veľké srdce, kde je miesta pre nás všetkých. Obdivujeme na Vás zmysel pre spravodlivosť, pracovitosť, boli ste stále pokiaľ Vám to samozrejme zdravie dovoľuje, ste ľuďmi činnými a dnes sa môžete obzrieť dozadu a byť na seba hrdý. Tak si len vychutnajte ovocie, ktoré priniesli roky Vašej vytrvalosti a pracovitosti. Dom postavený vlastnými rukami. Majetok, ktorý odzrkadľuje roky tvrdej práce. A samozrejme Vaše deti, vnúčatá a ich pravnúčatá a ich osobné a pracovné úspechy. Vychovali ste z nich poriadnych ľudí a vštepili ste im dôležité hodnoty. Boli ste skvelý manželia, manželky, starostlivé matky a otcovia, ktoré šli svojim deťom príkladom a dnes ste úžasní starí rodičia svojim vnúčatám. Bohužiaľ, nie všetci sa takejto radosti v živote dožili a tí, ktorí nie, tých nosíme vo svojom srdci a stále ich ľúbime a spomíname na nich.

 

To teplo domova, ktoré nám bolo u Vás poskytnuté, si každý z nás nesie vo svojom srdci do svojho nového domova. Dúfam, že až my budeme v roli babičiek a deduškov, budeme vedieť vytvoriť také príjemné teplo domova s takou priaznivou atmosférou, ako to viete vy. Máme vo Vás ten najlepší vzor.

 

Ako Vám len môžeme vrátiť všetko to, čo ste pre nás urobili. Môžem Vám sľúbiť, že sa nemusíte ničoho obávať. Keď to bude potrebné, budeme tu pre vás my a kedykoľvek budete potrebovať dobrú radu či povzbudivé slová, my vám ich poskytneme, tak ako ste to robili vy po celý svoj život. Drahá naša mamka, starká a babička, drahý otec a starký, deduško, sme nesmierne vďační za to, že Vás máme. Prajeme Vám veľa krásnych chvíľ, slnečných, plných šťastia a pohody, pretože si to zaslúžite. Buďte ešte dlho medzi nami, zdraví a optimisticky naladení.

 


 

Zoznam jubilantov pre rok 2011

 

65 rokov:

Ďúranová Mária

Emília Baková

Kajan Milan, MVDr.

Sládeček Milan

Pápaiová Helena

Dobrovodská Leontína

Krchňák Štefan, Ing.

Gašparovičová Ľudmila

Baková Helena

Penkert Pavel

Benčo Dušan

Fábry Jozef

 

70 rokov:

Hrušková Irena

Puk Jaroslav

Lajcha Marcel

Zacharová Janka

Kokošová Mária

Radovičová Mária

Švajdová Marta

Zimula Ján

 

75 rokov:

Andelová Mária

Hajdinová Františka

Opetová Helena

Ikrényiová Rozália

Bérešová Hedviga

Pavlovič Ján

Kanás Milan

Štefánik Ján

Hodinářová Helena

 

80 rokov:

Galušková Anna

Bolcha Dominik

 

85 rokov:

Opetová Vilma

Gubricová Štefánia

Mazúch František

Skrendová Emília

Mikulcová Júlia

 

Nad 85 rokov:

Behilová Edita

Jenigárová Cecília

Uhrík Štefan

Štefánik Ondrej

Opeta Anton

Barusová Helena

Klobučníková Paula

Blahová Vilma

Tomanová Helena

Cucor Alexander

 

Nad 90 rokov:

Ölvecká Anna.

 

Tým, ktorí sa nezúčastnili dodatočne blahoželáme a darček si môžu prevziať osobne alebo rodinní príslušníci na tunajšom obecnom úrade.

 


 

Organizátori:

Andrej Gál, Jaroslav Mačuga, Róbert Roob, Tatiana Ölvecká, Eva Bolchová, Vladimír Vrábel, Jozef Hlavatý,  Dagmar Juríková, Martina Puková, Viktória Malíková, Veronika Mikulcová.

 

Zoznam účinkujúcich:

Andrej Gál, Hana Bolchová, Anna Gagová, Terézia Hancková, Marek Bednárik, Veronika Bednáriková, Monika Bednáriková, Hana Červeňová, Mária Gagová, Eva Gagová.

 

Alica Laurová, Peter Kúkela, Roman Barci, Bianka Juhásová, Lucia Šimuneková, Denis Buranský, Natália Bandová, Martin Šilhavík.

 

Michaela Puková, Dominika Trubinská, Sofia Bíziková, Šimon Žigrai, Juraj Gago.

 

Karolína Blahová, Hana Brokešová, Ivana Gálová, Alžbeta Anna Vráblová.

 

Všetkým účinkujúcim a organizátorom jedno veľké „Ďakujem“ od starostky obce.

 


 

Na žiadosť jubilantov uverejňujeme recept na chutné syrové pagáčiky, ktoré mali na nedeľnom stretnutí jubilantov veľký úspech.

 

Syrové pagáčiky

½ kg hladkej múky

1 hera

1 šlahačková smotana

20 dkg syr tehla / 15dkg nastrúhať do cesta a 5 dkg nechať navrch./

2 celé vajíčka

5 – 7 dkg kvasníc /kvások/

2 ½  – 3 kávové lyžičky soli.

 

Zamiesiť, rozvaľkať a vykrajovať pagáčiky. Potrieť vajíčkom a nastrúhať syr.