Poriadok bohoslužieb od 23.04. do 29.04.2018

Rímskokatolícka cirkev, farnosť Sedembolestnej Panny Márie, Lipová

Poriadok bohoslužieb

Liturgické obdobie: veľkonočné

Čítať ďalej: Poriadok bohoslužieb od 23.04. do 29.04.2018

Stavanie májov v Lipovej

V našej obci sa chystá niečo nezvyčajné - v oboch častiach obce pripravujeme prvomájové koncerty. V predvečer prvého mája bude vyhrávať v časti Ondrochov Lipovčanka. Podporiť podujatie prídu aj žiačky ZŠ Lipová. Na druhý deň, prvého mája, zavíta do Lipovej už z fašiangov nám známa Vlastička Mudríková, s ňou príde ďalší heligónkár Jožko Opatovský a spolu s nimi kopec dobrej nálady. Chýbať nebudú naše dievčatá a po koncertoch tradičná opekačka. Bližšie o podujatiach sa dozviete z priložených plagátov.

Čítať ďalej: Stavanie májov v Lipovej

Verejné zhromaždenie - Výkrm ošípaných farma Lipová

Čítať ďalej: Verejné zhromaždenie - Výkrm ošípaných farma Lipová

Do Lipovej zavítala jar

Pekné aprílové počasie nalákalo von lipovské dievčatá a začala sa príprava na prvomájové oslavy a vítanie jari. Takto zapózovali naše žiačky ZŠ Lipová v parku "Šťastná rodina" pred MŠ Lipová. Veľmi im to pristalo a tešíme sa na ich vystúpenie vrámci prvomájových koncertov v oboch častiach obce.

Fotky si môžete pozrieť tu.

Generálny pardon

Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s., udeľuje „GENERÁLNY PARDON“ všetkým, ktorí bez zmluvy odoberajú vodu z verejného vodovodu a vypúšťajú odpadové vody do verejnej kanalizácie. V období od 1.4.2018 do 1.7.2018 majú neoprávnení odberatelia/producenti možnosť bez sankcií zlegalizovať svoje pripojenie.

Čítať ďalej: Generálny pardon

Dohoda medzi Lipovou a Šuranmi o zámene katastrálnych území

Čítať ďalej: Dohoda medzi Lipovou a Šuranmi o zámene katastrálnych území

Obecný úrad žiada o pomoc...

Obecný úrad žiada o pomoc deti, rodičov, starých rodičov, aby nám pomohli zbierať vrchnáky z plastových fliaš: červené, biele, oranžové alebo žlté, nakoľko na MDD pripravujeme vyhotovenie obecnej vlajky z týchto vrchnákov. Vrchnáky môžete nosiť v časti Ondrochov do predajni pani Lukuvkovej alebo k pani Mikulcovej domov na číslo domu 565 a v časti Mlynský Sek môžete vrchnáky priniesť do základnej školy, materskej školy alebo na obecný úrad.

Zápis do prvého ročníka ZŠ

 

Čítať ďalej: Zápis do prvého ročníka ZŠ

Zápis detí do Materskej školy Lipová na školský rok 2018/2019

Riaditeľstvo Materskej školy v Lipovej oznamuje rodičom, že zápis detí do materskej školy na školský rok 2018/2019 sa uskutoční dňa 02.05.2018 (streda) v čase od 08:00 do 15:00 v budove MŠ Lipová.