V našej obci sme aj tento rok oslavovali Deň Zeme...

Wendell Berry je autorom citátu: „Zem je to, čo máme všetci spoločné.“ A tak ako každý rok predtým sme sa dňa 17. apríla 2019 rozhodli, že oslávime Deň Zeme a spoločne skrášlime životné prostredie v našej obci. Najväčšie podujatie v tento deň bolo v našej základnej škole.

EKO povinnosť si hneď ráno splnil ten, kto priniesol rastlinku či bylinku. Na túto povinnosť nezabudla ani pani starostka. Na pomoc prišli aj lipovskí záhradkári, dôchodcovia a chlapci z ´´LIPKY´´. Žiaci školy sa premenili na usilovné včielky a všetci spoločne si vyhrnuli rukávy hneď po vypočutí záhradkárskej hymny a pustili sa do revitalizácie skaliek, dôchodcovia varili chutný guláš a záhradkári sa postarali o ovocné stromy. Kto mal chuť, odbehol si pozrieť fotografie umeleckého fotografa Ing. Mandúcha, ktoré priniesol na ukážku. Žiaci sa občerstvovali nie len čipsami a malinovkou, ale aj zdravými jabĺčkami, džúsom a rakytníkom, ktorý sa nazýva aj ´´Tvrdošovské zlato´´. Starších žiakov zaujala prednáška o Delte Dunaja, vďaka ktorej sa dozvedeli veľa zaujímavostí o bohatej flóre, faune a spôsobe života obyvateľov v jej okolí. Žiaci museli v tento deň splniť ešte poslednú úlohu- z prírodných materiálov  vytvoriť EKO odkaz. Všetky EKO odkazy boli úžasné, víťaza EKO odkazu čaká výlet do PD Tvrdošovce a za najkrajšiu skalku vyhrali žiaci výlet na Zobor. Po namáhavej práci si všetci pochutili na guláši a sladkej odmene. Poďakovanie patrí najmä pani riaditeľke Ing. Tatiane Uhríkovej  a MVDr. Milanovi Kajanovi, zamestnancom školy, žiakom, záhradkárom, seniorom, chalanom z „Lipky“, poslancom OZ Švajdovi, Mikulcovi, Kúkelovi, záhradkárskej kapele Lipovčanka, rodičom žiakov a všetkým, ktorí prispeli k peknému podujatiu venovanému skrášľovaniu životného prostredia.

Fotky si môžete pozrieť tu.