17.07.2022 sa v Lipovej varilo, spievalo a zabávalo...

Milí fajnšmekry, zabávači, priatelia, kuchári, milovníci hudby, jedla a zábavy, 17.07.2022 sme v našej obci uvarili spolu zábavu. Spoznali sme, čo Vám chutí a tým Vám vieme oveľa lepšie porozumieť. Počasie bolo krásne a my sme do okolia vysielali pozdravy z našej dediny vo forme vôní, chutí, zábavy a dobrej nálady.  Čo je pre loď kapitán, pre kotlík je pán kuchár. A tí naši kuchári to dali „na pánov“. Či už Heňo Barci s manželkou Ivankou, ktorí uvarili pre návštevníkov podujatia skvelý maďarský guláš s knedľou, alebo šéfkuchári súťažných tímov,  ktorých vzorky jedla označila hlavná porotkyňa Gizka Oňová za famózne. Aj keď určila víťazov, vyjadrila obdiv nad každým jedným súťažným jedlom. Súťažiacich i ostatných prítomných potešila svojím koncertom. Vždy sa nájde dôvod na stretnutie, posedenie a zastavenie sa. Uvedomiť si spolupatričnosť k miestu, kde žijeme, k miestu, ktoré sme zdedili a ktoré odkážeme budúcim generáciám. Prajem si, aby sa táto, niekoľko rokov prerušená tradícia opäť obnovila a našla si každý rok o takomto čase v júli trvalé miesto medzi obecnými podujatiami ako ďalší ročník súťaže vo varení kotlíkových špecialít. Kto chce pochopiť hudbu nepotrebuje ani tak sluch, ako srdce. Lipovčania i občania okolitých obcí majú radi folklór a ľudové či zľudovené piesne. Naviac, ak sú v podaní miestnych skupín. Dnes nám prišli zaspievať dve folklórne skupiny - jedna z našej obce Ondrochovská partička a druhá skoro z našej obce Komňackí mládenci s lipovskými dievkami. Ďakujem im za účasť na tomto podujatí. a prajem príjemnú zábavu. Ďakujem všetkým za dnešný príjemný deň plný veselej nálady a stretnutí. Počasie nám prialo. A kto vyhral? Nie je dôležité. Podstatné je, že nikto neprehral. Boli sme spolu na vzduchu a zmysluplne.

Predstavujeme Vám súťažné tímy:

Číslo tímu

Názov tímu

Meno šéfkuchára

Druh jedla

Umiestnenie

1

Mikulcoví

Slavomír Mikulec

Grilovacie špeciality

6.-13.

2

Letkoví – Letko a syn

Peter Letko

Jelení guláš

6.-13.

3

Záhradkári

Šarlota Kajanová

Fazuľovica

6.-13. Cena Gizka Oňovej

4

Seniori

Jozef Porubský

Halászle

4.

5

Drink team

Marek Srubek

Divinový guláš

1.

6

Sekerka

Karolína Fialová

Guláš mix

3.

7

Divadelníci

Pavol Hancko

Sedliacka fazuľa

6.-13.

8

Kočeny

Barbora Marenčáková

Guláš bravčový

2.

9

OŠK Lipová

Juraj Ďúran

Guláš divina

6.-13.

10

Červený kríž

Oľga Rišková

Hovädzí guláš

6.-13.

11

ZŠ Lipová

Tatiana Uhríková

Bravčový guláš

6.-13.

12

PZ Javorina

Marcel Jakabovič

Srnčí perkelt

5.

13

Pat a mat

Sabina Záhoraková

Hovädzí guláš

6.-13.

Fotky jednotlivých tímov si môžete pozrieť po kliknutí na názov tímu.

Fotky z podujatia si môžete pozrieť tu.