Výstava ovocia, zeleniny a kvetov 2021

V sobotu 18. septembra sa v našej obci uskutočnila výstava ovocia zeleniny a kvetov. Na výstave sa prezentovalo 16 rodín záhradkárov. Svoje výpestky a ručné práce spojené so záhradkami krásne prezentovali žiaci Základnej školy v Lipovej a Zariadenie sociálnych služieb Lipka.

 

Okrem tradičných odrôd ovocia a zeleniny boli na výstave aj niektoré menej pestované plody ako napríklad -Rakytník ,Arónia,  Mišpuľa, Topinambur. Základnou myšlienkou tohtoročnej prezentácie bolo ukázať všetkým návštevníkom, čo všetko sa v našej obci pestuje. Všetci aktívni účastníci boli odmenení peknými cenami. Za zorganizovanie a priebeh podujatia patrí poďakovanie ZO SZZ v Lipovej pod vedením MVDr. Milana Kajana, členom záhradkárskej organizácie, ZSS Lipka a ZŠ Lipová ako aj všetkým, ktorí sa výstavy zúčastnili, či už ako vystavovatelia alebo návštevníci výstavy.

Fotky z výstavy si môžete pozrieť tu.